Přeskočit na obsah

O nás

Nabízíme med sbíraný našimi včelkami v krásném prostředí na pomezí úrodné Hané a kopců a lesů Drahanské vysočiny. Z prostředí nezasaženého průmyslovou výrobou. Náš chov je zaměřen na špičkové včelí produkty v prvotřídní kvalitě.
Med je již několik hodin po vytočení z pláství plněn do sklenic. Nedochází tak k jeho nežádoucí degradaci následným (i opakovaným) nahříváním, jak je obvyklé při konvenčním zpracování.

Jedná se o panenský květový med, získaný z panenského včelího díla, ve kterém se nikdy nevylíhly včely. S každým vylíhnutím totiž zůstávají v buňkách zbytky košilek a odpadních látek larev. Tyto se sice včely snaží co nejlépe vyčistit, ale pouhým okem lze takové plásty identifikovat. Původně krásně bílý nebo žlutý vosk se mění v černé nevzhledné dílo. Takové plásty také mohly být kontaminovány chemickými látkami, které jsou běžně používány pro léčení včel. Sice pravděpodobně v pro člověka neškodném množství, ale proč bychom je měli zbytečně konzumovat? U nás je volba jasná. V mednících jen nové dílo a vytáčíme tak jen panensky čistý med.

Med dodáváme převážně v 1 kg balení ve sklenicích se šroubovacím uzávěrem. Dle přání zákazníka je možné dohodnout i jiné balení. Odběr je možný po emailové nebo telefonické domluvě v centru Prostějova a Olomouce. Možnost dovozu také do okolí Kroměříže, Otrokovic, Napajedel, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Luhačovic.

Prodáváme výhradně med z vlastní produkce.